Antanas Vagonis pažeidė įstatymo nuostatas

Birželio 12 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, kai tarnybiniu transportu pasinaudojo ne tarnybinėms reikmėms. Tyrimo duomenys rodo, kad šių metų vasarį A. Vagonis Savivaldybės administracijos darbuotojo vairuojamu tarnybiniu automobiliu vyko į Lietuvos radijo ir televizijos biure vykusį Savivaldybių tarybų rinkimų agitacijos filmavimą Kaune. Galimybė dalyvauti visuomeninio transliuotojo filmavime A. Vagonui buvo suteikta kaip rinkimuose dalyvaujančiam kandidatui, o ne kaip Rokiškio rajono savivaldybės merui. Todėl, VTEK vertinimu, minėtoji kelionė į Kauną negali būti vertinama kaip tarnybinė užduotis – šiuo atveju jis turėjo naudotis asmeniniu transportu.

Dar vasario mėnesį Rokiškio rajono tarybos bei koalicijos „Už laisvę augti“ narys Stasys Meliūnas buvo parengęs sprendimo projektą, papildantį ankstesnįjį „Dėl Tarnybinių automobilių įsigijimo, nuomos, naudojimo Rokiškio rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“. Siūlyta įsigyti telemetrinės transporto kontrolės programas, veikiančias GPS/GSM technologijų pagrindu, instaliuoti jas rajono Savivaldybės administruojamuose tarnybiniuose automobiliuose ir internetu viešai, tiesioginiu laiku transliuoti informaciją apie Savivaldybės automobilių judėjimą.

S. Meliūno parengtas projektas nebuvo įtrauktas į darbotvarkę.

VTEK siūlo dabartiniam Rokiškio rajono savivaldybės merui Ramūnui Godeliauskui inicijuoti savivaldybės patirtų išlaidų, susidariusių dėl neteisėtų A. Vagonio veiksmų pasinaudojus savivaldybės darbuotojų vairuojamu tarnybiniu transportu, kompensavimą.

Uždaryti