Atiduosime 8 tūkst. eurų vertės angarą nemokamai?


Už kokias paslaugas dykai atiduodam tūkstančius kainuojantį turtą?

Toks klausimas mūsų koalicijos nariams kilo penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Kai buvo svarstomas klausimas, ar perduoti Rokiškio skraidymo asociacijai „Puga“ prie aerodromo esantį angarą. Neatlygintinai. Dešimčiai metų. Be jokio konkurso. 

Štai šie trys argumentai mums labiausiai ir nepatiko. Angaro vertė šiuo metu – beveik 8000 eurų. Tokios vertės savivaldybės, taigi, visų mokesčių mokėtojų turtą, norima dykai be jokio konkurso perduoti asociacijai, kuri vykdo komercinę veiklą. Pasiskraidymai parasparniais kainuoja bent keliasdešimt eurų. Savivaldybė gi neprašo nieko. Ir neskelbia jokio konkurso. Tiesiog nori atiduoti angarą dešimčiai metų kaip senam draugui. O gal taip ir yra, mere?

Angaro plotas – 436 kvadratiniai metrai. Jis yra prie pat miesto ribos, prie kelio. Tokiu angaru gali naudotis daug kas – tiek ūkininkai, kaip sandėliu ar garažu, tiek šalia esanti kaimo turizmo sodyba. Tiek bet kuris rokiškėnas. Jeigu tik būtų organizuojamas viešas konkursas ir nustatytos bent minimalios sąlygos. Gal nedidelis nuomos mokestis, gal kita nauda savivaldybės gyventojams. 

Pavyzdžiui kiti miestai už tokias „dovanas“ sutaria, kad turto naudotojai privalo atsilyginti paslaugomis. Gyventojams, ne valdininkams. Galbūt šiuo konkrečiu atveju tai galėtų būti tam tikra pagalba organizuojant miesto šventes? Būrelis vaikams? Variantų gali būti daug. 

Svarbiausia – reikia valdžios noro nemėtyti savivaldybės turto dykai į kairę ir dešinę. O tikrai dirbti žmonių naudai. 

Mes angaro perdavimo klausimą sustabdėme. Tikime, kad savivaldybė atras būdų kaip naudingiau elgtis su visų rokiškėnų turtu.

Uždaryti