Irmantas Tarvydis. Jaunimas – regionų ateitis

Tęsiu savo programos pirmojo punkto „Klestintys regionai – stipri valstybė“  platesnį pristatymą. Jau rašiau, ko sieksiu, kad į gimtuosius regionus sugrąžintume emigrantus (https://bit.ly/34EqBf5).  Šiandien – apie tai, ką planuoju daryti, kad į Rokiškį, Kupiškį bei Zarasus bei kitus Lietuvos regionus grįžtų jaunimas. Po studijų kituose miestuose. 

Pagrindinis tikslas – nuo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) atleisti jaunimą, dirbantį studijų metų gimtajame regione (vasaromis), bei  3 metus po studijų. Taip pat ir jaunimui, įkūrusiam savo įmones. 

Ką tai reikštų? Šiandien GPM yra 20 proc. Jeigu valstybė jaunuoliams, dirbantiems studijų metu regionuose (atostogų metu), netaikytų šio mokesčio, jaunimas uždirbtų daugiau. Tai regionų verslui padėtų konkuruoti dėl atlyginimų su didžiaisiais mietais, kuriuose studijuoja iš regionų išvykę jauni žmonės. Didžioji dauguma po studijų ir lieka Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. 

Taip pat šią nuostatą verta taikyti ir 3 metus po studijų. Jaunam žmogui susirasti darbą nėra lengva užduotis. Todėl turėdamas tokį paskatinimą, jam būtų lengviau įsidarbinti. Kodėl 3 metus? Todėl, kad per tiek laiko dauguma žmonių įgyja patirties ir tampa kur kas konkurencingesni. 

Tokia pat lengvata galėtų būti taikoma ir pirmiems 3 metams jauniems žmonėms, dirbantiems su individualios veiklos pažymėjimu. Mes turime skatinti žmones ne tik darbintis, bet ir kurti savo veiklas. Tai – būsimos įmonės, būsimi darbdaviai. 

Kitoje dalyje – apie pagalbą verslui, padedančiam darbuotojams regione įsigyti būstą ir švietimą. 

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Uždaryti