„Negaliu taikstytis su tuo, kad Rokiškio rajonas grimzta vis giliau su tokiu valdymu, koks yra dabar. Ne tam gyvenu čia ir kuriu verslą, ne tam ėjau į politiką, kad ramiai stebėčiau, kas daroma su mylimu kraštu ir jo žmonėmis“,- atvirauja Irmantas, pristatydamas pirmuosius kelis esminius akcentus, kurių dabar labai trūksta Rokiškiui ir ką būtina keisti:
- ŽMONĖS TURI BŪTI ĮTRAUKTI Į SPRENDIMŲ PRIĖMIMĄ.
- ŽMONĖMS ATVIRA SAVIVALDYBĖ.
- BENDRAS SAVIVALDYBĖS IR VERSLO DARBAS GERINANT ŠVIETIMO KOKYBĘ.
- DĖMESYS VERSLIEMS VIETOS ŽMONĖMS.
- SKAIDRŪS KONKURSAI – GALIMYBĖ JAUNIEMS SPECLIALISTAMS.
O dabar – plačiau:
- ŽMONĖS TURI BŪTI ĮTRAUKTI Į SPRENDIMŲ PRIĖMIMĄ.
Labai svarbu tartis su žmonėmis kai priimami sprendimai. Ar tai būtų kelių remontas, naujų objektų statyba, ar mokesčių pakeitimai. Pavyzdžiui, sprendžiant dėl vandens kainos kėlimo ar dėl naujojo žemės mokesčio tarifo. Nesitarta normaliai nei su ūkininkais, nei su verslininkais, nei su visais kitais, kam teks mokėti daugiau.
O tai, kad tarimasis su žmonėmis duoda realią naudą, parodėme būdami pusę metų valdžioje, kai su ūkininkais buvo sutarta, kad padidinus žemės mokestį dalis pinigų bus skirta ugniagesių technikai atnaujinti. Taip ir įvyko, buvo nupirkti keli automobiliai.
„Tariantis su žmonėmis būtų daugiau susikalbėjimo, nes žmonės suprastų, kodėl priimami vieni ar kiti sprendimai. Taip pat labai svarbu, kad žmonėms būtų pateikta, kas bus padaryta tuo atveju, jeigu keliamas koks mokestis – ar technika perkama, ar keliai, ar mokyklos tvarkomos. Nes dabar visiškai neaišku, kam skirs tą 0,5 mln., kurį papildomai gaus pakilus žemės mokesčiui“,- aiškina Irmantas.
2. ATVIRA SAVIVALDA.
Šiandien patekti į savivaldybę ir išsiaiškinti rūpimą klausimą eiliniam žmogui praktiškai neįmanoma. O tai turi būti savaime suprantama.
Savivalda ne tik turi savo sprendimus derintis su žmonėmis, bet ir būti atvira, kai jiems kyla klausimų. Vienas pirmųjų darbų – savivaldybės „atrakinimas“. Žmonėms bet kada turi būti pasiekiamas ir meras, ir bet kuris kitas savivaldybės žmogus.
„Meras privalo bent kartą per mėnesį susitikinėti su įvairiais žmonėmis – bendruomenių atstovais, verslu, ūkininkais, sodininkais ir panašiai. Meras sprendimus turi priimti kalbėdamasis su tais, kas kuria rajoną, o ne iš savo kabineto“,- skaidraus darbo principus atskleidžia I. Tarvydis.
3. BENDRAS SAVIVALDYBĖS IR VERSLO DARBAS GERINANT ŠVIETIMO KOKYBĘ.
Inžinerinės klasės projektas parodė, kad bendras verslo darbas su viešuoju sektoriumi yra būtina mūsų rajono ateitis. „Taip, kaip pradėta iniciatyva dėl inžinierių, galima užkurti projektus ir dėl mokytojų, ir dėl gydytojų. Iš visų, pirma reiktų padaryti aiškia analizę, kokių specialybių labiausiai trūksta mūsų rajonui ir pradėti kurti šių krypčių klases. Inžinerinė klasė tapo pavyzdžiu kitoms savivaldybėms, tuoj pusė Lietuvos jas turės. O viskas gimė Rokiškyje, man su Verslo klubu pradėjus projektą. O jeigu dar savivaldybė bendrautų su verslu, tokių klasių sukurtume ne vieną ir ne dvi. Tai – vienas svarbiausių mano tikslų, nes rajono jaunimu turime rūpintis patys, ministerijos to nepadarys“,- kalba Irmantas Tarvydis.
4. DĖMESYS VERSLIEMS VIETOS ŽMONĖMS.
Pasak I. Tarvydžio, siekti pritraukti investicijas į Rokiškį ir taip kurti darbo vietas yra būtina. Tačiau dar svarbiau – kalbėtis su tuo verslu, kuris jau dirba Rokiškyje ne vienerius metus ir padėti jam kurti darbo vietas.
„Atvesti naują įmonę yra svarbu, bet tai visada pareikalauja kur kas daugiau
pastangų, nei išgirsti, ko reikia jau rajone dirbančioms įmonėms, kad jos plėstųsi ir augintų darbo vietas. To dabar labai trūksta, verslai nuo smulkaus iki didesnių, ne tik palikti likimo valiai, realiai jiems net trukdoma. Rajono valdžia privalo nuolat bendrauti su žmonėmis, kurie kuria savo veiklas ir jiems padėti.
5. SKAIDRŪS KONKURSAI – GALIMYBĖ JAUNIEMS SPECIALISTAMS.
Irmantas Tarvydis tvirtai laikosi nuostatos, kad konkursai į visas vadovaujančias nei kitas pozicijas turi vykti kandidatus vertinant pagal kompetencijas, o ne partinį priklausomumą. „Jauni specialistai net nenori dalyvauti konkursuose Rokiškyje. Kodėl? Pažiūrėkite, kas prie R. Godeliausko tapo savivaldybės įmonių vadovais. Savi. Kaip mes prikalbinsime jaunus profesionalus grįžti į Rokiškį, jeigu dar iki konkurso tampa aišku, kas jį laimės?“,- blogą situaciją atskleidžia I. Tarvydis.
Kaip tai pakeisti? Grąžinti tvarką, kuomet konkursų komisijose buvo ekspertai iš kitų savivaldybių. Taip eliminuojamas susitarimų pavojus.
„Jeigu norime, kad Rokiškio rajonas augtų, turime dirbti daug ir skaidriai. Tai mano tikslas. O kaip reikia gerinti rajono situaciją, pateiksiu detaliau tiek tekstu, tiek susitikimuose su žmonėmis“,- sako Irmantas Tarvydis, kurį kaip į merus VRK registravo Liberalų sąjūdis, o remia visa mūsų koalicijos komanda.
Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Rokiškio rajono rinkimų apygardoje Nr. 40 kandidatų sąrašo PK sąskaitos.