Irmantas Tarvydis. Mokesčių lengvatos grįžtantiems emigrantams

Mano programa susideda iš 5 pagrindinių tikslų. Pirmasis: Klestintis regionas – stipri valstybė. Tik toks požiūris lems stiprios Lietuvos ateitį. Priešingybė tam – tuštėjantys ir senstantys regionai. Negebantys pritraukti investicijų, išlaikyti jaunimo. Užteks, matome, kas vyksta Rokiškio, Kupiškio ir Zarasų rajonuose. Verslą plėtoju 25 metus, sukūriau šimtus darbo vietų, žinau, ką kalbu. 

Privalome padėti grįžti emigravusiems, taip pat skatinti jaunimą dirbti gimtajame rajone ar kurti čia savo įmones. Būtina padėti ir regione investuojančiam verslui, kad jis nesikeltų į didžiuosius miestus. 

Šiandien pristatau pirmąją priemonę, skirtą emigravusiems:

  1. Namo grįžusius emigrantus, įkūrusius įmonę gimtajame regione ir sukūrusiems bent 3 darbo vietas, 3 metus atleisti nuo gyventojo pajamų mokesčio (GPM). Taip pat  bent 5 metams atleisti įmones nuo pelno mokesčio, jeigu visas pelnas investuojamas į savo įmonę. 

Mes privalome sudominti ir padėti žmonėms, užsienyje sukaupusiems pakankamai patirties ir galintiems kurti įmones Lietuvoje, savo gimtajame regione. 

Mokesčių lengvatomis grįžti namo po studijų užsienyje, ar iš emigracijos, vilioja ne viena Europos šalis.  Leiskime mūsų krašto žmonėms pajusti, kad jie mums tikrai rūpi. Kurti verslą yra labai nelengva, pirmaisiais metais labai reikia pinigų patalpų nuomai, atlyginimams, įrengimams, technikai ar įrankiams. Išlaidų tikrai labai daug. 

Todėl būtina naujas įmones atleisti juos nuo 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Žinau, kaip verslo pradžioje sunkiai uždirbamas pelnas. Tad imti net ir 5 proc. pelno mokestį iš naujų įmonių nėra teisinga. O jeigu visas pelnas investuojamas į įmonės vystymą, tokio pelno apmokestinti negalima. 

Kitoje dalyje parašysiu apie priemones, skirtas skatinti jaunimą grįžti dirbti ar kurti verslus gimtinėje po studijų didmiesčiuose. 

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Uždaryti