Irmantas Tarvydis. Mokesčių mažinimas didins pajamas ir mažins išlaidas

Šiandien pradedu pristatyti programos dalį skirtą dirbantiems, savarankiškiems žmonėms, kuriems vertybė – darbas, ne pašalpos. Mes privalome visapusiškai padėti tokiam žmogui, kuris ne laukia pašalpų, o savo ateitį kuria pats – siekdamas karjeros, kurdamas įmonę ar dirbdamas savarankiškai. 

Šiandien – apie būtinumą mažinti mokesčius, kurie pakeltų atlyginimus ir sumažintų išlaidas būtiniausiems pirkiniams. 

Jau rašiau, kad jaunimą ir emigrantus tam tikrą laiką būtina atleisti nuo gyventojų pajamų mokesčio. Tačiau kartu su Liberalų sąjūdžiu mes sieksime sumažinti ir patį mokestį nuo 20 iki 15 proc. Ne iš karto, tai šalies biudžetui būtų per didelis smūgis. Tačiau pamažu, o ketverius metus kasmet – po 1,25 proc. Tai – nedidelis, bet būtinas žingsnis žmonių uždarbiui kelti.

Kita priemonė skirta išlaidoms mažinti, kad daugiau pinigų liktų kiekvieno kišenėje. Tai – PVM mažinimas būtiniausiems maisto produktams iki 5 proc. Ši priemonė sustiprins vietinės produkcijos konkurencingumą, nereikės pigesnių maisto produktų ieškoti Latvijoje ar Lenkijoje.  Praėjusiais metais apie 360 mln. eurų išleista pirkiniams Lenkijoje. Netekome ne tik lėšų̨, bet ir tūkstančių̨ darbo vietų̨, kurios galėjo būti sukurtos už̌ šiuos pinigus. 

Atėjo laikas būti drąsiems ir pasilikti šiuos pinigus Lietuvoje, tuo pat metu atpratinti mūsų žmones apsipirkti užsienyje. Galime rizikuoti ir, atsisakę dalies biudžeto pajamų, daugiau įplaukų gauti iš lietuviškų produktų vartojimo bei papildomai sukurtų darbo vietų. 

Kitame tekste – apie paramą norintiems dirbti savarankiškai ar kurti savo verslą

Apie priemones, skirtas padėti emigrantams ir žemės ūkiui rasite www.laisveaugti.lt

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. 

Uždaryti