Irmantas Tarvydis. Norintiems dirbti savarankiškai – 3000 eur parama

Karantino pasekmes pajuto ne viena šeima. Aš pritariu Liberalų sąjūdžio tikslui padėti žmonėms, norintiems pradėti savo veiklą. Turime skatinti gyventojų savarankiškumą. Taip gali gimti daug naudingų įmonių. Todėl netekusiems darbo ir norintiems dirbti savarankiškai siūlysime 3000 eurų paramą. Ją žmogus gautų per 6 mėn. Tai būtų kaip valstybės investicija, skatinanti rinktis veiklą, o ne bedarbio pašalpą. 

Privalome nustoti demonizuoti privačią iniciatyvą, kai į žmones, norinčius dirbti savarankiškai, kurti savo veiklą ar verslus, žiūrima įtartinai ir jais nepasitikima. Privalome sukurti palankią terpę augti. Valstybės parama iš skolintų ir ES institucijų gautų lėšų turi būti ne pravalgoma, o investuojama. Tik taip mes užtikrinsime visos šalies augimą. 

Turime mokėti 500 eurų mėnesinę negrąžinamą̨ paramą netekusiems darbo ir užsiėmusiems individualia veikla ar įsteigusiems bendrovę. Įregistravus veiklą parama būtų mokama 6 mėnesius ir būtų negrąžinama, iš įregistruotos veiklos per pusę metų gavus bent 3000 eurų pajamų. 

Taip ne tik remtume žmones, susikuriančius darbo vietą, bet ir sudarytume jiems sąlygas įdarbinti kitus. Lietuvis galėtų imtis verslo žinodamas, kad bent artimiausią pusmetį juo pasirūpins valstybė. O kad žmonės ir toliau nebūtų stumiami į neveiklumo liūną, skatinsime iniciatyvas būti atsakingiems už savo ateitį. 

Sieksiu, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija padarytų trūkstamų paslaugų auditą visoje Lietuvoje ir tai pateiktų visiems prieinamame aktyviame ir nuolat atnaujinamame žemėlapyje. Pavyzdžiui, gal Rokiškyje trūksta kirpėjų ar braškės vežamos iš kitų tolimų Lietuvos rajonų, o ne kaimynų. Tai padėtų žmonėms orientuotis, kur ir kokias paslaugas teikti. Tarkim, gal rokiškėnai nutartų imtis paslaugų arba auginti uogas ar daržoves kitiems rajonams, o Rokiškiui trūkstamas paslaugas suteiktų specialistai iš Kupiškio ar Zarasų. Gyvename netoli vieni kitų, todėl mobilios paslaugos suteiktų galimybę kurti savo veiklas ir daugiau uždirbti nei tik dirbant viename mieste.  

Kitas mano programos priemones rasite www.laisveaugti.lt.

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50. 

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos.

Uždaryti