Irmantas Tarvydis. Stiprus žemės ūkis – stiprūs regionai

Tai – antras mano programos punktas. Prieš tai 3 straipsniais pristačiau jums pirmąjį punktą „Klestintis regionas – stipri valstybė“. Juos rasite čia – https://bit.ly/2F553NGhttps://bit.ly/3lIqLIlhttps://bit.ly/2QSaJxr. Dabar pristatau esminius darbus, kurių imčiausi dėl žemės ūkio, dėl žmonių, dirbančių šioje srityje. 

Akcentuoju 4 priemones:

  1. Pasirūpinti nederlingų žemių tyrimais.
  2. Ūkininkams suteikti galimybę patiems turėti įtakos, kur valdžia turėtų išleisti dalį mokesčių, kuriuos sumoka visi žemdirbiai. 
  3. Suvienodinti sąlygas Lietuvos ir Vakarų Europos ūkininkams. 
  4. Labai svarbu grąžinti žemės ūkio specialistų rengimą į universitetus. Po to, kai buvo panaikinta Veterinarijos akademija ir A. Stulginskio universitetas, ūkiams greitai pradės trūkti kai kurių specialistų, nes jų niekas neberuošia. 

Šiandien šiek tiek plačiau – apie pirmąją priemonę, apie nederlingas žemes. Kodėl reikia rimtų ir kokybiškų žemių derlingumo tyrimų? 

Todėl, kad paskutinį kartą tokie atlikti labai seniai. O pagal tai, ar jūsų žemės pripažintos nederlingomis, ar ne, priklauso išmokų dydis. 

Rokiškio rajone net 5 seniūnijos pripažintos kaip nederlingų žemių teritorijos. Nors realiai, praktiškai visas rajonas toks turėtų būti. Tačiau valdžia vadovaujasi labai senais tyrimais ir nė piršto nepajudina, kad darytų naujus. Tiek savivaldybėje, tiek dabartiniai Seimo nariai iš Rokiškio. Nors į juos ne kartą kreipėsi Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos Rokiškio atstovai. Niekas nepasikeitė. 

Taip būti nebegali. Privalome pasirūpinti tyrimais. Nes dėl tokios neteisybės, pusė Rokiškio, tikiu, ir Kupiškio ūkininkų negauna papildomai 50 eurų už kiekvieną nederlingą hektarą. 

Tai ir būtų vienas pirmųjų mano darbų – spausti Žemės ūkio ministeriją organizuoti kokybiškus tyrimus. Tada būtų aišku, kurios žemės tikrai yra nederlingos, o kurios ne. 

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. 

Uždaryti