Kiek per metus bankrutavo rajono įmonių?

Lyderiai su įmonių bankrotu šalyje. 59 vieta iš 60…

Štai, prie ko privedė buvusių (ir esamos) valdžios kryptingo darbo rezultatai. Kuomet į verslą žiūrima kaip į priešą. 

Prie ko esama valdžia, paklausite? Prie to, kad dirba dar blogiau, bei buvusi prie mero A. Vagonio. 

Priminsite, kad ir mūsų koalicija buvo valdžioje? Taip, buvo. Pusę metų. Ir dėjome visas pastangas, kad išskaidrinti kiek galima daugiau sričių. Gražiausia, kad tai, ką padarėme, dabartinis meras su pavaldžiais polikais jau naikina. 

Tad nenustebkite, kad ir šiemet būsime tarp bankroto lyderių. Kaip ir likusius kadencijos metus. Nes tendencijos aiškios.

Dalinamės 2020 m. sausio 13 d. www.rokiskiosirena.lt publikuotu tekstu:

Mūsų rajonas – lyderis pagal bankrotų skaičių, bent jau taip skelbiama Lietuvos verslo nesėkmių reitinge, kurį sudarė įmonių kreditingumo vertinimo bendrovė „Creditreform Lietuva“. Iš 60 pozicijų jame Rokiškis užima 59-ąją vietą. „Rokiškio Sirena“ pasidomėjo, kiek gi įmonių ir privačių asmenų pernai pradėjo bankroto procedūras.

Apie įmonių ir fizinių asmenų pradėtas, vykdomas ir baigtas bankroto bylas skelbia Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Jos svetainėje www.bankrotodep.lt pateikiama visa minėta informacija.
Taigi, šiuo metu (sausio 13 d., – aut. past.) vykdoma 17 bankroto procedūrų Rokiškio rajone registruotoms įmonėms. Iš jų 12 bankroto bylų pradėta pernai. Sprendimą pradėti bankroto bylą skelbia Panevėžio apygardos teismas. Taigi, pernai šis teismas iškėlė bankroto bylas šioms įmonėms: UAB „Varvasׅ“, Ričardo Bražiūno individualiai įmonei, R. Mackevičienės individualiai įmonei „Baltoji aguona“, IĮ „R. Aliyev“, UAB „Alfa idėjos“, Rolando Petrulio individualiai įmonei, UAB „Tsudan“, UAB „AquaNetׅ Lt“, UAB „Dizaino meistrai“, ir IĮ „Alvares LT“. Dviems įmonėms – IĮ „Amina Lt“ bei UAB „Draugiški sprendimai“ bankroto procedūra buvo pradėta ir baigta 2019 m. 

Pagal vykdomų bankroto procedūrų skaičių, Rokiškis nėra tarp lyderių. Atmetus, žinoma, didžiuosius šalies miestus, gana dideliu bankrutuojančių įmonių skaičiumi išsiskiria Mažeikių rajonas (38 vykdomos procedūros),  Jonavos savivaldybė (37), Kėdainių (34), Trakų (24), Kretingos (20). Kaimyniniuose rajonuose vykdomų bankroto procedūrų mažiau, nei Rokiškio: Kupiškio – 3 procedūros, Biržų – 5, Anykščių – 9, Zarasų – 9.
Pernai Rokiškio rajone bankroto procedūros buvo baigtos ir išregistruotos 9 įmonės. „Viso nuo 1997 m. yra bankrutavusios ir išregistruotos 96 rajono įmonės.
Nutrauktų bankroto procedūrų 2019 m. rajono įmonėms nebuvo.
Rokiškio rajono savivaldybėje vykdomos 6 fizinių asmenų bankroto procedūros, viena jų pradėta pernai. Taip pat pernai baigta viena fizinio asmens bankroto byla.

Uždaryti