Naujos želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės: tvarkysi – mokėsi, netvarkysi – mokėsi

Norėsi sutvarkyti apleistą miškelį – mokėsi, nesutvarkysi – taip pat mokėsi. Už kiekvieną medį, storesnį nei 20 cm. O jeigu tau per brangu tvarkyti, tada mokėsi 3 kartus didesnį žemės mokestį. Už apleistą (apaugusią) žemę.

Štai taip „tarp priekalo ir kūjo“ atsidūrėme visi, kurie planuojame įsigyti ar išsinuomoti žemės, sklypą ar sodybą. Kuri bus neprižiūrėta, apleista, apaugusi medžiais ir krūmokšniais. 

Tokia situacija susidarė savivaldybės daugumai patvirtinus tarybos posėdyje naujas želdynų ir želdinių apsaugos taisykles. Jose labai aiškiai įvardyti visi saugomi medžiai. Tai praktiškai visi. Ir norint išvalyti sklypą, nesvarbu, ar tai būtų jūsų sodyba, ar žemės ūkio paskirties žemė, reikės gauti seniūno leidimą. Kuris leidimą išduos tik po savivaldybės komisijos sprendimo. Procedūra sukonstruota taip, kad bent mėnesį tikrai reiks laukt to leidimo. 

Jeigu žemėje, kurią jūs išsinuomosite (iš valstybės, pvz.), ar nusipirksite, bus apleista ir joje per daug metų bus priaugę storesnių nei 20 cm. medžių, teks dar ir kišenę gerokai pakratyti. 

Nes net gavus leidimą kirsti tokius medžius, už kiekvieną papildomą centimetrą teks mokėti po 6 eurus, jeigu tai – ne ąžuolas. Jeigu ąžuolas, tada – po 9 eurus. Tai yra, jeigu tai eglė ar alksnis, kurio skersmuo 30 cm., gavę leidimą ją nukirsti, mokėsite dar 60 eurų. O jeigu tokių eglių, alksnių ar tuopų bus ne vienas? Taigi. 

Mes suprantame, kad medžius ir miškus būtina tausoti. Ir labai akylai prižiūrėti. Tačiau dabar esanti tvarka mūsų rajone sukuria keistą situaciją. 

Jeigu tu turi (ar nuomoji) apleistą sklypą, tau bus taikomas gerokai padidintas žemės vertės mokestis. 4 proc. vietoj įprasto 1,3 proc. 

Tačiau jeigu tu nori sutvarkyti apleistą sklypą ir nebemokėti tokio didelio žemės mokesčio, tada tavęs laukia kitas mokestis – už kiekvieną medį. 

Mūsų koalicijos nariui Irmantui Tarvydžiui apie tai prabilus tarybos posėdyje, nei meras, nei administracijos direktorius neatsakė nieko, ką daryti su tokia durna situacija. Tiesiog ramiai nubalsavo už. 

Kita vertus, nauji mokesčiai ir sudėtingos „leidimų tvarkos“ jau tapo R. Godeliausko ir jam palankių politikų prioritetu. Kam jiems aiškios taisyklės? Juk kuo daugiau neaiškumo, tuo daugiau žmonių ieškos „užtarimo“…

Uždaryti