Pasaulinis matmintinio konkursas šiemet vyko Estijos Kilingi-Nomme mieste

Jau rašėme apie Kamajų Antano Strazdo gimnazijos auklėtinių finansinius sunkumus šalies komandos sudėtyje dalyvauti Pasauliniame matmintinio konkurse, šiemet vykusiame Estijos Kilingi-Nomme mieste.

Kamajiškių galimybę dalyvauti konkurse parėmė UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius, rajono Tarybos, koalicijos „Už laisvę augti“ narys Irmantas Tarvydis.

„Mokiniai visus metus treniravosi, respublikiniame konkurse nuskynė laurus, buvo pakviesti į respublikinę komandą ir… lieka sėdėti namuose. Tiesiog neapsimoka laimėti. Tai visiškai neadekvati situacija“, – teigia verslininkas I. Tarvydis.

Kaune vykusiame forume „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“ verslininkas I. Tarvydžiui pasinaudojo galimybe pakalbėti su švietimo, mokslo ir sporto ministru dr. Algirdu Monkevičiumi, išsakyti nuomonę apie situaciją: rajonų mokiniai laimi respublikinius konkursus – matmintinio ir kitus, – bet neturi galimybės išvažiuoti į tarptautinius. Ministrą sudomino ši tema, jis žadėjo ja pasidomėti nuodugniau.

Kokia šiuo klausimu ministro dr. A. Monkevičiaus nuomonė, domėjosi spauda. Gautas ministro atsakymas teikia vilties. Savo laiške dr. A. Monkevičius rašo: „Švietimo, mokslo ir sporto ministerija palaiko visas iniciatyvas, kurios padeda mokiniams įdomiai, kūrybiškai, prasmingai mokytis.
Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos įgyvendinimo priemonės „Mokyklų pažangos skatinimas“ veiklą „Iniciatyvos vaikų gabumams ugdyti“ bus finansuojami projektai, kurie turi inovatyvią ir efektyvią ugdymo organizavimo ir (ar) ugdymo tobulinimo idėją.
Ją įgyvendinus galima sudaryti galimybes mokinių gabumams atsiskleisti, padidinti mokinių motyvaciją, pažangą ir pagerinti pasiekimus. Šiuo metu yra rengiami projektų atrankos kriterijai, o projektų konkursą preliminariai numatoma paskelbti 2019 m. rudenį.“

Gal tai padės išlaikyti Lietuvos matmintinio konkursą: šiemet jį organizuoti buvo renkamos privačių asmenų lėšos. Konkurso organizavimą rėmė ir rokiškėnai verslininkai.

https://parnu.postimees.ee/6596477/galerii-peastarvutajate-seast-selgusid-parimatest-parimad

Uždaryti