Kaip elgiasi žmogus, pripažinęs, kad suklydo? Taip, dažniausiai stengiasi klaidą ištaisyti.
Tik ne Rokiškio rajono tarybos nariai ir meras. Vėl kalbame apie pirties kainas žmonėms. Praėjusiame tarybos posėdyje politikai pripažino paskubėję pirties kainą padidinti beveik 4 kartus. Iki daugiau kaip 8 eurų už valandą.
Negalėjo atsakyti, dėl ko būtent tiek pakeltas įkainis
Tarybos posėdyje šis klausimas sukėlė daug diskusijų. Štai Rokiškio komunalininko, kuris valdo pirtį, direktoriui Vidmantui Maželiui nieko keisto, kad vienam pirties klientui tenka beveik 250 litrų vandens. Kaip ir elektros išlaidos.
Taip pat normalu atrodė, kad žmonės, dirbantys pirtyje tik 8 dienas per mėnesį, įdarbinti pilnu etatu. Tai yra, jiems mokama už viso mėnesio darbą. Tai – tik keli klausimai, kurie buvo užduoti siekiant išsiaiškinti, kuo remiantis nutarta kainą keturgubinti. Deja, aiškių atsakymų nesulaukta.
Nori atnaujinti, bet nesurenka pinigų
Vienas iš pirties kainų pakėlimo argumentų buvo noras atnaujinti pirtį. Tačiau nei Komunalininko direktorius, nei savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas nesugebėjo pasakyti, kiek žmonių turėtų ateiti maudytis į pirtį, kad būtų surinkta atnaujinimui reikalinga suma.
O kaipgi pasakys! Ypač vertinant tai, kad pakėlus kainas pirtis beveik nesulaukia klientų. Nes nėra žmonių Rokiškyje, kurie sutiktų už valandą maudymosi mokėti daugiau kaip 8 eurus.
Beje, yra toks niuansas – Rokiškio centre yra daugiau kaip 100 individualių namų, kurie neturi vandentiekio ir kanalizacijos. Tai yra, jiems pirtis yra vienintelė galimybė išsimaudyti šiltame vandenyje. Sutikite, už tai mokėti beveik 8,5 euro, yra beveik prabanga…
Kaina liko ta pati
Taigi, kaip reagavo politikai, išgirdę opozicijos argumentus, kad merui palankūs politikai paskubomis nustatė per didelę kainą? Gal ją sumažino?
Nieko panašaus. Jie tiesiog nutarė, kad kaina liks tokia pat, tačiau… nebus ribojamas laikas pirtyje.
Labai išmintinga. Tarsi kažkas toje pirtyje yra pasiruošęs praleisti pusę dienos. Beje, kiek vienas klientas vidutiniškai praleidžia laiko pirtyje, Komunalininko vadovas irgi nepasakė. Šiaip, susidaro įspūdis, kad Komunalininkas valdomas pagal mėnulio fazes ar horoskopus, nes direktorius negalėjo pateikti jokių konkrečių skaičių, kaip planuojama prikelti pirtį.
Išeitis – Vyriausybės pagalbos planas?
Valdantieji net neturi planų kreiptis į Vyriausybę ir pasinaudoti milijardiniu ekonomikos gelbėjimo planu. Kuriame yra numatyta daug investicijų į įvairius projektus. Rokiškio pirtis galėtų tapti vienu tokių projektu. Ją būtų galima paversti modernia poilsio vieta. Kuri būtų patraukli ne tik šilto vandens neturintiems rokiškėnams, bet ir aplinkinių miestelių gyventojams. Ar net turistams.
Tačiau kam toks galvos skausmas valdantiesiems? Jiems turbūt labiau patinka aukštos senos pirties kainos. Žmonės į ją jau nebeina. O pirtis juk stovi Rokiškio centre. Jos sklypas – išskirtinis kąsnelis, kito tokio miesto centre nėra.