Irmantas Tarvydis. Privalome suvienodinti sąlygas Lietuvos ir Vakarų Europos ūkininkams

Tęsiu antrojo savo programos punkto Stiprus žemės ūkis – stiprūs regionai priemonių pristatymą. Šiandien rašau apie būtinumą suvienodinti darbo sąlygas visoje Europos Sąjungoje. Negalime likti antrarūšiai. Apie pirmąsias priemones galite paskaityti čia: https://bit.ly/2FioRgE ir https://bit.ly/2RcXW96

Žinia, Lietuvos ūkininkų gaunama parama iš Europos Sąjungos vis dar skiriasi kartais, palyginti su tuo, ką gauna vokiečiai ar prancūzai. 

Vokietijoje bei Prancūzijoje žemės našumo balas kai kur yra net trečdaliu didesnis nei Lietuvoje. Tad kalbantys, jog Lietuvos žemės ūkis nėra toks našus, kaip Vakarų Europos, todėl ir išmokos mažesnės, yra labai neteisūs.

Vokiečiai gauna 350 eurų tiesioginę išmoką už vieną hektarą. Lietuvos ūkininkas – tik 100. Kai vokiečio ūkininko žemės pripažįstamos nederlingomis, jis gali gauti dar iki 150 eurų papildomai, škotai – iki 300 eurų, o mes – tik 50 eurų. Skirtumai akivaizdūs, o mums dar reikia konkuruoti su jais. 

Tai – labai neteisinga. Todėl mano tikslas aiškus – ūkininkavimo sąlygos turi būti suvienodintos ir išmokas privalome gauti vienodas. 

Arba vienodai negauti. Tai – irgi išeitis, nes tik vienodos sąlygos sulygina konkurenciją. Dabar Vakarų Europos ūkininkai gauna tris kartus daugiau nei Lietuvos žemdirbiai, nors techniką visi perkame vienodomis kainomis. Nieko keista, kad tiek lietuvių dirba Europos ūkiuose. Bepigu mokėti 2–3 kartus didesnį atlyginimą, kai gauni tris kartus didesnes išmokas. 

Štai ką, mano nuomone, svarbiausia padaryti dėl mūsų krašto žmonių, dirbančių žemės ūkyje:

  1. Pasirūpinti nederlingų žemių tyrimais.
  2. Ūkininkams suteikti galimybę turėti įtakos, kur valdžia turėtų išleisti dalį mokesčių, kuriuos jie sumoka. 
  3. Suvienodinti sąlygas Lietuvos ir Vakarų Europos ūkininkams. 
  4. Labai svarbu grąžinti žemės ūkio specialistų rengimą į universitetus. Kai buvo panaikinta Veterinarijos akademija ir A. Stulginskio universitetas, ūkiams greitai pradės trūkti kai kurių specialistų, nes jų niekas neberuošia. 

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. 

Uždaryti