Profesinio ugdymo klasės – regionų sėkmės raktas

Tęsiu savo programos švietimo srities pristatymą. Jau rašiau, ką svarbu padaryti dėl ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo procesų, o šiandien – apie tai, kaip švietimo sistema turi funkcionuoti užvėrus mokyklos duris ir kaip svarbu, kad kartu su studijomis protai ne nutekėtų, bet grįžtų atgal į Rokiškį, Kupiškį bei Zarasus ir kitus Lietuvos regionus.

Iš tiesų, pasirūpinti moksleivių ateitimi būtina dar mokykloje, kurioje turi dirbti karjeros konsultavimo specialistai, be to, reikia pagalvoti, kaip susieti profesinį mokymą su bendruoju ugdymu. 

Turiu idėją ir sieksiu ją įgyvendinti – skatinti verslą kurti profesinio ruošimo klases. Pavyzdžiui, viena stipriausių Vokietijos traktorių gamyklų įrengė klases, kuriose vaikai turi galimybę praktiškai susipažinti su technika ir ją naudojančiomis specialybėmis. Vienas iš šios gamyklos vadovų kaip tik buvo tokios klasės auklėtinis. Rokiškio bei kituose rajonuose yra ne viena stipri įmonė, kuri galėtų tuo užsiimti, tik reikia palankių valdžios sprendimų. Esu pasiruošęs šį principą įgyvendinti. 

Dar mokykloje įgiję profesiją mokiniai jaustųsi saugesni. Jie galėtų žinias tobulinti po mokyklos, rinktis giminingas specialybes. O kai kurie gal nuspręstų pirma padirbėti ir tik po to mokytis. Galimybė anksti įgyti specialybę padeda greičiau suprasti, ko nori ir ką veiksi ateityje. 

Reikia padaryti ir taip, kad įgiję reikiamų kvalifikacijų kolegijose ar universitetuose jaunuoliai turėtų motyvacijos grįžti į Rokiškį, Kupiškį, Zarasus ir kitus Lietuvos miestus. Viena iš tokių jau mano anksčiau iškeltų idėjų – nuo gyventojų pajamų mokesčio atleisti studijų metais vasaromis ir po studijų trejus metus dirbančius ar savo verslą įkūrusius jaunuolius. Juk išties taip sulaikytume tuos, kurie studijų metais išvažiuoja uždarbiauti į užsienį pagal įvairias programas. Jie užsidirbtų pinigų čia ir kurtų pridėtinę vertę savo valstybei.

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos.

Uždaryti