Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla siuva Lietuvos partizaninės kovos dalyvių aprangą


Rokiškio Verslo Klubas
 užsakymu Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla siuva Lietuvos partizaninės kovos dalyvių aprangą – aštuonis kitelius-švarkus ir kelnes.

– Siuvame pagal muziejininkų pateiktą tarpukario Lietuvos puskarininkio uniformą, kurią vėliau nešiojo partizanas. Jaučiame didžiulę atsakomybę ir labai didžiuojamės šiuo užsakymu – tai rajono verslininkų mūsų mokyklai pareikštas pasitikėjimas, – teigia šios mokyklos direktorė Diana Giedrikienė. 

Aštuonis partizanų aprangos pavyzdžius verslininkai dovanos Laisvės istorijos kovų muziejui Obeliuose, be visų kitų dalykų, visai Lietuvai žinomam edukaciniu partizanų bunkeriu. 2017 m. šis labai neįprastas statinys buvo pastatytas Obeliuose Rokiškio krašto muziejaus Laisvės kovų istorijos skyriaus vedėjo, rajono Tarybos ir koalicijos „Už laisvę augti“ nario Valiaus Kazlausko iniciatyva.

Šių metų vasario 16 d. – minint 1949-ųjų Lietuvos nepriklausomybės deklaracijos pasirašymo 70-metį –muziejus parengė spektaklį šiam įvykiui pagerbti: scenarijuje – aštuoni anuomet Deklaraciją pasirašę partizanai. Beje, tarp pasirašiusiųjų buvo du rokiškėnai – Leonardas Grigonis-Užpalis ir Vytautas Gužas-Kardas.

Spektakliui Šimtmečio parke kostiumus teko skolintis iš istorijos rekonstrukcijos klubo. Ir kainavo jie nepigiai – 300 Eur.

Įsigyti savo aprangą muziejus nė nesvajojo. Batų pora kainuoja apie 50, kepurė – 100 Eur. Net sagos nepigu: viena saga – 1 Eur. O kur dar diržai, medžiaga, pasiuvimas!? Vieno asmens apranga gali kainuoti apie 700 Eur.

– Tai sužinoję ir nusprengėme padovanoti muziejui aštuonis kitelius ir tiek pat kelnių. Medžiagą pirkome „Lelijos“ siuvykloje, o Siuvėjais pasirinkome mūsų, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos auklėtines. Dar svarstome, kas gamins diržus, skiriamuosius ženklus… – sakė rajono Tarybos, koalicijos „Už laisvę augti“ narys, UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis.

Apranga nebus atiduota saugojimui: edukacinėse pamokose jų dalyviai galės ja rengtis ir pajusti bent menką dalelę tos nuotaikos, kurią išgyveno partizanai – laisvės kovų dalyviai, prisiekę Tėvynei.

– Jau atlikome švarko ir kelnių rekonstrukciją, moksleivės išsinagrinėjo detales, kokiu principu buvo siuvamos kišenės, antkišeniai, švarko atvartas, – sakė siuvimo klasės mokytoja Danutė Stočkuvienė.

Anot V. Kazlausko, taip ir ugdomas bendruomeniškumas: muziejaus iniciatyvą parėmė verslas, dalykiškai įjungęs mokyklą, turinčią puikiai atnaujintą siuvimo bazę, ir visi kartu jau vysto naujus planus.

Uždaryti