Švietimas – kertinis klestinčios valstybės akmuo

Viena svarbiausių mano programos dalių – švietimas. Ir nors gyventojams vardijant problemas švietimas dažniausiai neatsiduria svarbiausiųjų penketuke, tai nereiškia, kad šioje srityje yra viskas gerai. Be to, nepamirškime, kad ir kitos valstybės problemos yra  nulemtos švietimo srities bėdų. 

Šiandien apie tai, kaip kartu su Liberalų sąjūdžiu tobulinsime Rokiškio, Kupiškio, Zarasų ir visos Lietuvos švietimo sistemą.

Kokybiškas ugdymas turi prasidėti nuo ikimokyklinio ugdymo, todėl labai svarbu sudaryti galimybes kiekvienam vaikui lankyti darželį arti namų. Mes turime skatinti mobilių ir šeimos darželių kūrimą, remti erdvių pritaikymą ugdymui kaimo bendruomenių patalpose, miesto daugiabučiuose ir kt., renovuoti įstaigas.

Būtina didinti finansinį ugdymo įstaigų savarankiškumą, bet iškelti joms aiškius tikslus, o kaip ir kokiais būdais jų siekti, turi rinktis pati bendruomenė – mokytojai, tėvai, vaikai. 

Apskritai, reikia keisti požiūrį į ugdymo procesą, turinį ir metodus, kaip buvo padaryta prieš penkerius metus, kai įvesti neformaliojo vaikų švietimo krepšeliai. Jie, beje, buvo Liberalų sąjūdžio idėja ir padvigubino vaikų skaičių būreliuose. Dabar tėvai ir vaikai tai vertina kaip vieną geriausių neformaliojo ugdymo priemonių.  Mūsų tikslas – kad būreliais naudotųsi dar daugiau vaikų ir jis būtų prieinamas jau nuo 2 metų. Ne tik per mokslo metus, bet ir vasaros stovykloms finansuoti. 

Privalome keisti požiūrį ir į mokytojų gretas pritraukti kuo daugiau motyvuotų žmonių. Viena iš priemonių – normalesnis darbo užmokestis, t. y. jis turi būti nuo 1,5 vidutinio atlyginimo. 

Šios srities vadovai turi tapti gerbiamais aukščiausio lygmens švietimo vadybos profesionalais, o valdžios institucijos – ne jų prievaizdės, o pagalbininkės.

Tai yra tik dalis mano minčių apie ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo procesų pokyčius, kitoje dalyje – apie studijas po mokyklos ir galimybes mokytis visiems visą gyvenimą.

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos.

Uždaryti