Ugniagesių komandų automobiliai parengti vykti į gaisro ar eismo įvykį

Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Laibgalių ir Kamajų ugniagesių komandoms rugpjūčio mėnesį nupirkti automobiliai jau parengti vykti į gaisro ar eismo įvykį: jie pilnai sukomplektuoti, visos keturios ugniagesių komandos apmokytos juos vairuoti ir naudotis įranga.

Tai savotiška šventė, beje, galėjusi tapti kasmetiniu bendruomeniškumo simboliu. Juk automobiliai pirkti iš Žemės mokesčio 0,2 proc. Jį moka visi žemės turėtojai: ūkininkai, sodininkai, verslininkai. Tas mažytis procentas per metus ugniagesiams sukaupė 164 tūkst. eurų. Ir nors rajono valdžia gaisrininkams teatidavė 106 tūkst. eurų, už šią sumą Vokietijoje buvo nupirkti 1993 m. ir 1996 m. automobiliai. Jie nebenauji, bet su turimais senaisiais – kai kurie net 1982 m. gamybos – nebesulyginsi. Atgabentieji iš Vokietijos pasižymi ekonomiškumu, greitu ir paprastu vandens paėmimu iš telkinio, modernūs aukšto slėgio siurbliais, leidžiančiais racionaliai naudoti vandenį, aprūpinti 30 ir 100 metrų žarnomis, kokias naudoja šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos; galingais, išsikeliančiais prožektoriais, maitinamais mašinos generatoriaus – didžiulis privalumas ugnį gesinant naktį. Automobiliai patogūs vairuoti, išvysto apie 100 km/h greitį, yra puikaus pravažumo blogame kelyje, nes yra varomais priekiniais ir galiniais ratais; stabdžių antiblokavimo sistema išsaugo stabilią mašinos padėtį nuokalnėje. Komanda yra aprūpinta ir metalo karpymo bei plėtimo įranga gelbėti žmones iš autoįvykio.

Šiųmetis rajono biudžetas ugniagesių transportui atnaujinti pinigų nebekaupia. Koalicijos „Už laisvę augti” nario Irmanto Tarvydžio 0,2 proc. idėja sužlugdyta neturint alternatyvos.

Uždaryti