Ūkininkai piktinasi neūkiškai tvarkomais keliais – tūkstančius kainuojantis žvyras nugreideriuojamas į griovius

Rokiškio rajono savivaldybėje yra programa, skatinanti ūkininkus prisidėti savo lėšomis prie žvyrkelių tvarkymo. Kiekvienas ūkininkas, prisidėjęs, gali tikėtis kompensacijos. Tiesa, ne beribės, iki 500 eurų. Šiai programai skiriama 40 tūkst. eurų. Nemažai. Tačiau aiškėja, kad kai kurie darbai atliekami nekokybiškai. Tai pastebėjo patys ūkininkai. Deja, tam, kad jie būtų išgirsti, reikėjo ir mūsų koalicijos pagalbos. 

Gera programa, bet neatsakingas darbas

Ūkininkai, kaip rodo praktika, žvyrkeliams, kurie ribojasi su jų žemėmis, skiria kur kas daugiau savų lėšų, nei tie 500 eurų, kuriuos gali susigrąžinti. Ši programa, kaip, ir beje, mūsų inicijuota panaši melioracijos programa, yra tikrai efektyvi. Žmonės suinteresuoti skirti savų lėšų, tam, kad būtų tvarkomi prie jų žemių esantys keliai. O tai nauda visiems tos vietos ar seniūnijos gyventojams. Prie programos, beje, prisijungė ūkininkai iš viso Rokiškio rajono. 

Tačiau ne viskas taip gražu, kaip iš pradžių pasirodė. Šiemet Pandėlio seniūnijos ūkininkai pastebėjo, kad vos tik jų ir savivaldybės lėšomis buvo nužvyruoti keliai, atvykę greideriai žvyrą nustūmė į kelkraščius. 

Ne todėl, kad taip reikia. O dėl to, kad dirbo ne pagal reikalavimus. Keliai turi būti greideriuojami 3 kartus – viena pusė, po to kita, ir galiausiai centras. Taip ir duobės išlyginamos, ir ant kelio esantis žvyras išsaugomas. Ūkininkai pastebėjo, kad greideris pravažiavo vieną kartą, žvyrą nustumdamas nuo kelio ir nebegrįžo. 

Meras greitas žadėti ir… pamiršti

Tokį neatsakingą darbą stebėję ūkininkai, kreipėsi į savivaldybę. Deja, ši nematė reikalo bendrauti su ūkininkais. Tada jie kreipėsi į mus. Padėjome ūkininkams organizuoti susitikimą su meru ir savivaldybės administracijos darbuotojais. 

Jo metu meras pats pažadėjo, kad į žvyrkelių remonto darbų priėmimo komisiją priims programoje dalyvaujančių ūkininkų atstovus. Tai buvo rugsėjo 24 d. 

Kaip manote, kas per tą laiką pasikeitė? Deja, niekas. Meras apdalino ūkininkus pažadais ir pasitraukė. Administracijos direktorius taip pat. Spalio 30 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje mūsų koalicijos narys Stasys Meliūnas merui priminė apie duotą pažadą ūkininkams ir paklausė, kaip sprendžiamas klausimas. 

Meras pradėjo išsisukinėti nuo duotų pažadų. Bet iš naujo pažadėjo, kad viską atsakys administracijos direktorius. Tiek mes, tiek rajono ūkininkai tikisi, kad šiam pažadui įvykdyti nereikės dar 6 savaičių. 

Beje, iš viso kelių ir žvyrkelių remontui per metus savivaldybė išleidžia nuo 400 tūkst iki beveik pusę milijono eurų. Įdomu, kiek dar iš šių darbų atliekama taip pat „kokybiškai“, kaip iš žvyrkelių greideriavimas?

Uždaryti