Irmantas Tarvydis. Žemdirbiai turi patys spręsti, kam skiriami mokesčiai

Tęsiu antrojo mano programos punkto „Stiprus žemės ūkis – stiprūs regionai“ priemonių pristatymą. Šiandien – apie tai, kad ūkininkams privalu suteikti galimybę patiems spręsti, kam bus skiriama dalis jų sumokėtų mokesčių. Apie pirmą priemonę galite paskaityti čia – (https://bit.ly/2FioRgE).

Šią priemonę mes jau realizavome, kuomet su koalicija „Už Laisvę augti“ kelis mėnesius buvome Rokiškio rajono tarybos valdančiojoje koalicijoje. 

Tada mes su ūkininkais bei verslu sutarėme, kad žemės mokestis bus pakeltas 0,2 proc. ir šie pinigai bus skirti ugniagesių technikai. 

O iš kitos žemės mokesčio dalies buvo sutarta, kad 80 tūkstančių bus skiriama padėti finansuoti melioravimo projektus. Kiekvienas ūkininkas, pats įsirengęs melioravimo sistemą, galėjo pretenduoti gauti iki 500 eurų paramą. 

Tai išjudino melioraciją – gaudavo dokumentus, kuriuose matėsi, kad ūkininkai įrengė sistemas už 5000 eurų. Nors žinojo, kad daugiau 500 paramos negaus. Tai parodo, kad tarimasis, jog valstybė jiems padės jų pačių sumokėtais mokesčiais, skatina tikrai rimtus projektus. Skatina pasitikėjimą. 

Tai – ne visi susitarimai. Mes taip pat su ūkininkais sutarėme, kad dalis sumokėtų mokesčių bus skiriama ugniagesių technikai atnaujinti. Vienų metų mokesčių sumos užteko 3 ugniagesių automobiliams nupirkti. Deja, 2019 m. pasikeitus savivaldybės valdžiai, ši tvarka buvo panaikinta. 

Todėl esu įsitikinęs, kad tokia tvarka turėtų būti valstybės mastu. Skatinant savivaldybes tartis su žemdirbiais, kam bus skiriama dalis mokesčių. Tai žmonėms padeda jaustis savo šalies šeimininkais. 

Primenu ir pagrindinius akcentus, kuriuos aš matau kaip svarbiausius mūsų krašto žmonėms, dirbantiems žemės ūkyje:

  1. Pasirūpinti nederlingų žemių tyrimais.
  2. Ūkininkams suteikti galimybę patiems turėti įtakos, kur valdžia turėtų išleisti dalį mokesčių, kuriuos sumoka visi žemdirbiai. 
  3. Suvienodinti sąlygas Lietuvos ir Vakarų Europos ūkininkams. 
  4. Labai svarbu grąžinti žemės ūkio specialistų rengimą į universitetus. Po to, kai buvo panaikinta Veterinarijos akademija ir A. Stulginskio universitetas, ūkiams greitai pradės trūkti kai kurių specialistų, nes jų niekas neberuošia.

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. 

Uždaryti