Irmantas Tarvydis. Turime pagydyti pačią sveikatos sistemą

Ketvirtas mano programos punktas yra Sveika sveikatos sistema. Kodėl tai pabrėžiu? 

Koronavirusas parodė, kaip smarkiai serga pati sveikatos sistema. Globali epidemija ją užklupo visiškai nepasiruošusią: nesaugoti patys medikai, tinkamai ir laiku jie neaprūpinti net asmens saugos priemonėmis, „centras“ nesirūpino regionų žmonėmis, nebendravo su savivalda, ligoninėms ne padėjo, o tik ieškojo, ką paversti kaltais. 

Valdžios priimami sprendimai tik koronaviruso infekcijai suvaldyti pasmerkė daugelį žmonių: atitolintas ir sunkesnis jų gydymas, atidėtos planuotos operacijos, ribotas patekimas pas specialistus. 

Todėl būtina kurti tokią tvarką, kad sveikatos sistema ne tik būtų lengvai prieinama kiekvienam, bet ir atsigręžtų į žmogų. Būtina ne tik kelti gydytojų ir medicinos darbuotojų atlyginimus, kad jie nepaliktų Lietuvos, bet ir įvertinti patį sveikatos sektoriaus finansavimo modelį, ypač – ligų prevencijos srities.

Pritariu Liberalų sąjūdžio tikslui, kad gydytojų atlyginimai turi būti ne mažesni nei 3 vidutiniai darbo užmokesčiai. Ir tai – ne nekintantis dydis, mes privalome savo šalies medikams mokėti tiek, kad jaunimas jaustų prasmę studijuoti mediciną, o po studijų – dirbti visoje šalyje, ne tik Vilniuje ar Kaune. 

Labai svarbus ir kitų medicinos sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis. Liberalų sąjūdžio programos numatytas tikslas – slaugytojų atlyginimas turi siekti 1,5 vidutinio darbo užmokesčio. 

Mes negalime taip likimo valiai palikti gydytojų, kaip ši valdžia medikus pamiršo per karantiną. O ir po jo dalis vis dar negavo žadėtų kompensacijų. 

Kaip ir ligoninės, nors Sveikatos apsaugos ministerija vėl reikalauja kaupti rezervą ir ruoštis antrajai bangai. Ministerija privalo bendrauti su savivaldybėmis ir padėti joms ne tik per paskelbtą ekstremalią situaciją. 

Kitu atveju, koks yra dabartinis požiūris, mes po 5 metų turėsime visiškai sugriuvusią sveikatos apsaugos sistemą. 

Kitame straipsnyje – apie ligoninių tinklą, šeimos gydytojus ir medicinos prieinamumą.

Irmantas Tarvydis

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje Nr. 50

Politinė reklama, apmokėta iš Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. 

Uždaryti