Kontrolės komiteto aktyvumas – per sprangus merui?

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto, vadovaujamo opozicijoje esančio Irmanto Tarvydžio, praėjusių metų veiklos ataskaitoje – 7 posėdžiai, jų metu nagrinėtas 21 klausimas. 2023 m. komiteto pirmininkas I. Tarvydis vertina kaip labai aktyvius, juolab, kad naujos sudėties komitetas darbą pradėjo 2023 m. balandį, taigi, dirbo nepilnus kalendorinius metus. Ankstesni komitetų darbo apimtys buvo gerokai mažesnės. Pernai dauguma klausimų nagrinėti pagal gyventojų skundus dėl netenkinančių rajono tarybos sprendimų.

Tačiau toks aktyvumas ir sprendžiami klausimai nepatinka tiek merui, tiek jo draugams socdemams. Todėl jie komiteto ataskaitai nepritarė. Tai iš esmės nieko nesprendžia, tik parodo, kaip į demokratiją žiūri R. Godeliauskas ir su juo rajoną valdantys socialdemokratai. Matyt jiems norisi tik pagyrų, o ne objektyvaus darbų vertinimo ir pelnytos kritikos.

Žmonėms skaudu dėl blogo susisiekimo, kapinių, sąlygų verslui

Kontrolės komitetą sudaro 4 tarybos nariai. Tai I. Tarvydis (Liberalų sąjūdžio ir „Vardan Lietuvos“ frakcija), A. Burnickas (TS-LKD frakcija), V. Vilys (LSDP frakcija) ir M. Petkevičius (LVŽS frakcija).

Visi 7 komiteto posėdžiai vyko gyvai, vienas iš jų buvo išvažiuojamasis, sprendžiant gyventojų skundą dėl vandens semiamų naujų kapinių Kriaunose.

Taip pat nagrinėti gyventojų nusiskundimai dėl Rokiškio autobusų parko sprendimų dėl tarpmiestinių maršrutų, ypač daug nepasitenkinimo sukėlusio maršruto į Vilnių per Jūžintus, panaikinimo. Ši problema kilo dėl to, kad įsigaliojus naujiems reikalavimams, pasirodė, kad tik vienas autobusas Rokiškio autobusų parke yra ne per senas tarpmiestiniam maršrutui. Todėl buvo aiškintasi, kodėl Rokiškio autobusų parkas praėjusioje kadencijoje pirko naudotus autobusus, žinodamas, kad jie nebetiks tarpmiestiniams maršrutams. Klausimas perduotas Antikorupcijos komisijai.

Aiškintasi ir dėl Topolių g. pridavimo, dėl tarybos sprendimu panaikinto leidimo prekiauti alkoholiu Rokiškio baseine, dėl 2022 m. tarybos narių išlaidų. Nagrinėti klausimai ir dėl Krašto muziejaus turto, finansinių auditų Rokiškio raj. savivaldybėje bei finansinio audito metu nustatytų reikšmingų buhalterinės apskaitos tvarkymo klaidų Rokiškio socialinės paramos centre.

Kai kuriais klausimais komitetas priėmė sprendimus, rekomenduojančius savivaldybės tarybą atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją ir ją taisyti.

Tikslas – padėti savivaldybės taryba pradėtų girdėti žmones

Dėl autobusų maršruto Rokiškis–Vilnius per Jūžintus merui pasiūlyta spręsti klausimą, kad būtų žmonėms išspręstas pavėžėjimas padidinant maršrutų skaičių į Vilnių ar užtikrinant pavėžėjimą iš Kamajų iki Jūžintų. Iš pradžių tai ir buvo padaryta, tačiau komitetas vėl gauna skundus, kad žmonėms nepatogus susisiekimas.

Dėl naujųjų Kriaunų kapinių kreiptasi į Valstybės kontrolę dėl naujo kapinių sklypo tinkamumo naudoti pagal paskirtį. Taip pat ir į Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybą dėl to, ar vandens semiamos kapinės atitinka griežtus reikalavimus, draudžiančius laidoti į vandenį dėl taršos grėsmės.

„Kontrolės komitete nagrinėta daug aktualių klausimų, gyventojus neramina tarybos priimami sprendimai ne tik dėl susisiekimo, kapinių ar leidimų verslui, dažnai girdime skundų, kad tarybos valdančioji dauguma nesitaria dėl sprendimų su bendruomenėmis, negirdi jų nusiskundimų.

Komitetas dirba ne tik pagal skundus, imasi tirti klausimus ir savo iniciatyva, dažniausiai tai yra finansinės savivaldybės administracijos bei savivaldybės įmonių ataskaitos ir auditai, nes juose aiškinamasi apie tai, ar teisingai leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai.

Matome, kad ne viskas gerai buvo Rokiškio socialinės paramos centre,  audito metu ten nustatyta reikšmingų buhalterinės apskaitos tvarkymo klaidų, aiškinomės, kaip turi būti keičiama situacija, tikėtina, kad pradėjus dirbti naujam finansininkui ten situacija pagerės. Kontrolės komiteto darbą suprantame kaip svarbų tarybos sprendimų vertinimą, nes matome, kad valdančioji dauguma ne visada atsižvelgia į gyventojų poreikius ir netgi skundus“,- trumpai komiteto darbus apžvelgė komiteto pirmininkas I. Tarvydis.

Uždaryti