Meras Rokiškio rajono žmonėms numaus paskutines kelnes?

Savaitės pradžioje vykusiame rajono tarybos posėdyje paaiškėjo, kad dėl karantino sustojus verslui, savivaldybė šiais metais negaus apie 2,5 milijono eurų pajamų. 

Tai mūsų rajonui labai rimta suma. Toks praradimas mokytojus bei kitus, gyvenančius iš biudžeto, gali palikti be atlyginimų, taip pat gali sustoti ir įvairūs darbai. Meras sako, kad teks skolintis. 

„Matysime, tai laiko klausimas“,- šiame video sako meras. Jis tai pasakė gegužės 11 d. 

Tačiau jau po trijų dienų, gegužės 14 d. meras išsiuntinėja raštą, informuojantį, kad jau reikia skolintis. Pradžiai – 2 milijonus eurų. Nes negauta beveik pusę milijono eurų planuotų pajamų. 

Tai reiškia, kad rajonas dar blogesnėje situacijoje, nei kalba finansų skyriaus vadovė? 

Mūsų rajonas – įmonių bankrotų rekordininku buvo dar prieš koronaviruso krizę. Per pastaruosius 8 metus nebuvo nė vieno naujo stambaus investuotojo. Praskolinti galutinai rajoną reiškia, kad ateityje nebus pinigų jokiems stambesniems projektams. Nebus galima pasinaudoti ir ES lėšomis. 

Reiškia, ir investuotojų nebeprikvies jau tikrai. Žinant mero požiūrį į verslą, tai labai nenustebintų. Tik bėda ta, kad toks mero ir jo svitos ekonominis neraštingumas Rokiškio rajonui baigsis labai didelėmis bėdomis.

Uždaryti