Parengtas sprendimo projektas – Savivaldybės ugniagesiams skirti 0,2 proc. nuo surenkamos Žemės mokesčio sumos

Ne tokiomis ir lengvomis rajono Tarybos, koalicijos „Už laisvę augti” nario Irmanto Tarvydžio pastangomis rajono Tarybai buvo parengtas sprendimo projektas – Savivaldybės ugniagesiams skirti 0,2 proc. nuo surenkamos Žemės mokesčio sumos. Tvirtinant 2018 m. rajono biudžetą Taryba pritarė tokiam siūlymui, ir per metus suvargusiai ugniagesių tarnybai buvo surinka 164 Eur. Savivaldybė, ugniagesiams tepervedusi 106 tūkst. eurų šios sumos, pasielgė nesąžiningai, bet dar sunkiau paaiškinti gegužės mėnesio Tarybos posėdžio akibrokštą – daugumos balsais rajono ugniagesiams nuimta parama. Žemės mokesčio tarifas nuo 1,5 proc. buvo sumažintas iki 1,3 proc., o šių skaičių skirtumą – 0,2 proc. – visai panaikino, paleido vėjais. Vicemeras Tadas Barauskas rėkia viešu tekstu: „Reikia padėti žemdirbiams!” Tai ir padėkit, ponai prisiekusieji! Dar labiau sumažinkit, ar kaip sako ūkininkas Zenonas Akramavičius, visai panaikinkit Žemės mokestį ūkininkams. Tačiau reikia nuovokos suprasti, kad Žemės mokestį moka ne tik žemdirbiai, bet ir komercinės paskirties bei privačių valdų žemės turėtojai, tad ir nuo jų tenka ugniagesiams. Sumažinote Žemės mokestį ir visiems prekybos centrams, kitoms komercinėms įmonėms. Kas iš to rajonui, p. Barauskai? Kažin ar buvote susitikęs su rajono ugniagesiais? Gal galite viešai išsakyti nuomonę, kuo pakeisti 1961 m. gamybos Rokiškio gaisrinės mašiną?
Sakytum, rajono valdžia nė nepasikeitė: tas pats rajono verslininkų ignoravimas, jų iniciatyvų slopinimas – jokių pastangų kurti draugiškų žmonių visuomenę, kuriai rūpėtų mažinti, lengvinti krašto bėdų naštą. 

Koalicija „Už laisvę augti” ėmėsi iniciatyvos raginti, skatinti Rokiškio rajono savivaldybės tarybą dar kartą svarstyti Žemės mokesčio dydį. Ir koks jis bebūtų – palikti ugniagesiams 0,2 proc. nuo bendros šio mokesčio sumos. Savo pačių suneštais pinigais mes galime paremti ugniagesius. 

Tikimasi, kad savivaldos pastangas parems ir Vyriausybė. Kreipsimės užtarimo ir pas Seimo narius. Nebūtinai pas Raimundą Martinėlį, kuris praėjusiame Tarybos posėdyje įžūliai pareiškė, kad nieko šiuo klausimu nedarė dėl to, kad raštiškai į jį niekas nesikreipė. Svarbus labai pasidarė, iškalbėta skaudi ugniagesių situacija nepasiekė jo širdies ir sąmonės.
Po prašymo „Dėl savivaldybės funkcijų finansavimo” tekstu pasirašė aktyvūs rajono verslininkai, ne tik Rokiškio verslo klubo nariai, bet visi jie – žemės turėtojai, mokantys Žemės mokestį ir sutinkantys, kad dalis jo būtų pervesta ugniagesiams. 
Verslininkai stebi, kaip tvarkosi rajono Taryba, kaip moka spręsti rajono problemas. Ugniagesiai – irgi.

Uždaryti