Pavežėjimo projektas sulaukė išskirtinės sėkmės

Vaiva Barauskienė pripažįsta – tokios sėkmės, kokią patyrė jos kuruotas „pavežėjimo projektas“, ji nesitikėjo. „Dar ir šiandien žmonės klausinėja, kuo galėtų padėti, kad galėtume tęsti socialiai jautrių žmonių pavežėjimą į ligonines, reabilitaciją ar kitas jiems labai svarbias vietas. Deja, atsakymo neturiu, mūsų projektas buvo finansuotas iki šių metų pavasario“,- nuoširdžiai pasakojimą pradeda V. Barauskienė.

Ypatinga pagalba sergantiems

Kuomet ji su bendraminčiais iš Savanorių ugniagesių draugijos ruošė projektą „Socialinių paslaugų teikimas Rokiškio mieste“ ir pretendavo gauti lėšų iš Rokiškio miesto VVG, planuose buvo suteikti pavežėjimą 25 žmonės, dar dvigubai tiek – suteikti socialinę būtiną informaciją.

Tačiau nuo 2020 m. trukusio projekto metu pavežėta per 100 žmonių, iš viso nuvažiuota kone 75 tūkstančiai kilometrų daugiau kaip 200 maršrutų!

“Dažniausia kryptis buvo Vilnius, Kaunas ir Panevėžys. Iš minėtų 100 žmonių ne vienas su mumis keliavo po kelis kartus, dažniausiai tai – onkologiniai ligoniai, kuriems procedūros trunka ne vieną savaitę. Jie pripažino, kad mes tapome tikru išsigelbėjimu ne tik dėl galimybės nuvažiuoti patogiai, kai tave kankina tokia sunki liga. Bet ir dėl mūsų lankstumo”,- prisimena V. Barauskienė.

Neskaičiavo valandų

Lankstumu ji vadina pagalbą tiek, kiek žmogui reikia. Ne kartą vairuotojui teko keltis paryčiais ir iš Rokiškio išvažiuoti neprašvitus, nes Vilniaus ar Kauno ligoninėse reikėdavo būti 8 val. “Mes neskaičiavome savo valandų, nes buvo aišku – žmonėms padėti būtina. Buvo kelionių, trukusių ir 14 valandų, kai turi nuvežti, palaukti kelias valandas trunkančių procedūrų pabaigos ir parvykti namo. Taip pat mes suprasdavome, kad žmonėms lavai svarbu pamatyti ir artimuosius, ne vienas, neturėdamas galimybių nuvykti toliau iš Rokiškio, su savo giminaičiais nebuvo susitikęs labai ligą laiką”,- sakė projekto iniciatorė.

Rokiškio miesto VVG pirmininkas Irmantas Tarvydis taip pat pripažįsta, kad šis vadinamas pavežėjimo projektas socialiai jautriems žmonėms rokiškėnams buvo labai naudingas ir reikalingas. “Deja, bet paslaugą ribojo tai, kad projektas finansuojamas iš Rokiškio miesto VVG, todėl paslaugos galėjo būti suteiktos tik Rokiškio mieste gyvenantiems žmonėms. Taip, nėra lengva, bet tokia tvarka. Vis tik matome, kad pagal projekto patrauklumą, vos spėta suktis, žmonės labai greitai įvertino projekto organizatorių supratimą ir norą padėti”,- teigė I. Tarvydis.

Nepasitivirtino gązdinimai

V. Barauskienė neslepia, kad vos pradėjus projektą, jai teko išgirsti įdomių vertinimų ar “prognozių”. “Mums sakė, kad tie, kas pripratę prie socialinių paslaugų, bus nemandagūs ar net mėgins piktnaudžiauti paslauga. Nieko panašaus! Tokio supratingumo ir geranoriškumo, su kokiu susidūrėme mes, dar reiktų paieškoti. Visų pirma žmonėms, kurie neturi galimybių nuvykti į ligonines ar kitas būtinas įstaigas, buvo labai nelengva tai pripažinti, tarsi perlipti per save. Tai pat žmonės gana greitai ėmė kooperuotis, kad mes galėtume padėti kuo didesniam žmonių skaičiui – patys sutardavo dėl laiko, kada viena kryptimi gali keliauti po kelis. Mes pajutome tikrai labai didelį bendruomeniškumą, apie kažkokį piktnaudžiavimą nieks net nepagalvojo!”,- atviravo V. Barauskienė.

Tiki ateitimi

Ji teigė esanti labai dėkinga Rokiškio miesto VVG, suteikusiai finansavimą ir sukūrusiai tokias galimybes žmonėms, patiriantiems sunkumų. Taip pat V. Barauskienė tikisi, kad gal pavyks ir ateityje rasti galimybių finansuoti pavežėjimo tęstinumą.

„Akivaizdu, kad tokia paslauga Rokiškyje labai reikalinga. Vis pasidomime, ar neatsiranda naujų projektinių galimybių. Nėra paprasta, bet vilties neprarandame. Gerai, kad mūsų projektu patikėjo Rokiškio miesto VVG, pavyko sukurti labai naudingą paslaugą“,- tvirtina V. Barauskienė.

Uždaryti