Puikiai dirbančio Rokiškio baseino direktorių kritikavo už darbuotojų premijavimą


Baseino direktorius sugeba dirbti taip, kad savivaldybės išlaidos baseinui per metus sumažėja net 100 tūkst. eurų. Šią sumą baseinas sugeba užsidirbti pats. Kitos tokios savivaldybė įmonės rajone nelabai ir yra. 

Ar direktorius dėl gero darvo sulaukia palaikymo? Ne! Priešingai – jį užsipuola dėl… baseino darbuotojų motyvacinės sistemos. O ji paprasta – darbuotojams leidžiama nemokamai naudotis baseinu. 

Kiekvienas geras vadovas žino, kad įmonės sėkmė priklauso nuo komandos nusiteikimo dirbti. Baseino vadovas rado būdą, kaip atsilyginti darbuotojams už gerą darbą neišleidžiant papildomai pinigų. Toks požiūris į darbuotojus lėmė ir gerus įmonės rezultatus. 

Bet tai labai nepatinka kai kuriems politikams. Jiems matyt labiau patiktų augantys nuostoliai? Va taip mūsų rajone gebama palaikyti gerus specialistus.

Dalinamės 2020 m. gegužės 5 d. www.temainfo.lt publikuotu tekstu:

Balandžio 24 d. Rokiškio rajono tarybos posėdyje buvo svarstoma biudžetinės įstaigos „Rokiškio baseinas“ 2019 m. veiklos ataskaita.


Susidomėta darbuotojų premijavimu

„Rokiškio baseinas“ atidarytas 2018 m. Baseiną dalinai finansuoja rajono biudžetas, tačiau 2019 m. jo veikla buvo tokia sėkminga, jog valdiškos išlaidos sumažintos 100 tūkst. eurų. Vis dėlto klausimų buvo.– Aš pats esu nuolatinis baseino lankytojas: minimum 2–3 kartus „einu į savaitę“. Šiuo metu neinu, aišku, kaip ir visi. Ir eidamas į baseiną susidūriau pats tiesiogiai su tokiu… nežinau, kaip pavadinti… darbuotojų skatinimo forma tokia. Kad darbuotojai turi galimybę kartą ar du kartus, dabar bijau kažką čia pameluoti… Galbūt, direktorius pataisys, kiek kartų galimybę turi ateiti nemokamai į baseiną? – Rokiškio baseino direktoriaus Vitalijaus Jocio klausė Tarybos narys Tadas Stakėnas.
Kaip visada sarkastiškas Algis Čepulis kolegos pasisakymą papildė:
– Nusipraust, vienu žodžiu.


Baseino darbuotojų draugai už dyką nesimaudo

Anot V. Jocio, ir per darbuotojų atstovą buvo pateiktas, ir darbuotojų susirinkime išreikštas pageidavimas – leisti du kartus per savaitę baseino darbuotojams nemokamai pasinaudoti baseino paslaugomis.
– Ir tai yra įteisinta mūsų vidaus dokumentuose. Iš tikrųjų, tai taip – viena skatinimo formų darbuotojams, – sakė direktorius.
T. Stakėnas pats save papildė:
– Taip pat susidūriau: netgi ne tai, kad darbuotojai gali, bet kad darbuotojai dar gali atsivesti ir savo giminaitį arba draugą vieną irgi nemokamai apsilankyt baseine.
– Ne, draugo negali atsivest. Yra numatyta, kad gali atsivest, tarkim, du šeimos narius. Žurnalas yra, viskas užfiksuota. Ateina jie, pasirašo, ir yra laikas, kada atėjo. Bet tai viskas įforminta pas mus, yra teisės aktuose, – paaiškino direktorius.
T. Stakėnas dar klausė:
– O kiek čia? Du kartus per savaitę irgi tuos du draugus? Ar kaip čia dabar oficialiai?
V. Jocys nebesikartojo, jog draugų vestis negalima, tik patvirtino:
– Du kartus.
Tarybos narys Irmantas Tarvydis atkreipė dėmesį, ar nereikia mokėti valstybei mokesčių už tuos nemokamus darbuotojų apsilankymus.

T. Stakėnas: „Tai aš tikrai norėčiau, kad to nebeliktų“

– Tai aš, tiesiog irgi tęsdamas Irmanto Tarvydžio pastebėjimą. Šiaip, jeigu taip grubiai paskaičiavus, įstaigai vienas apsilankymas kainuoja apie 6 eurus. Na, taip vidurkis yra. Tai jeigu apsilanko vienas darbuotojas ir dar atsiveda du giminaičius (realiai – trys darbuotojai vieno apsilankymo metu), jau 18 eurų įstaigai neša – kaip ir nežinau, kaip čia pavadinti, – minusą. Jie už juos negauna pajamų. Tai jeigu taip pradėtumėm dauginti iš 20 darbuotojų, kurių apytiksliai yra baseine, ir dauginti iš pusės metų, tai čia susidarytų keliasdešimttūkstantinės lėšos, kurių įstaiga ne tik negauna kaip pajamų, bet, aš suprantu, kad būtent rajono gyventojai apmoka būtent kai kuriems darbuotojams, ten – darbuotojų giminaičiams būtent nemokamą pasimaudymą tame baseine. Tai aš tikrai norėčiau, kad to nebeliktų ir, galbūt, nežinau, auditas, dar kas čia pasižiūrėtų ir įformintų normaliai, kad tokių dalykų nebūtų įstaigoje, – poziciją išdėstė T. Stakėnas.
Meras Ramūnas Godeliauskas padėkojo kalbėjusiajam. Anot jo, darbuotojų skatinimo sistema turi būti, ir pažiūrės, ar visa tai teisingai įforminta.


A. Čepulis: „Palaikysiu ataskaitą būtinai“

– Aš nenoriu prieštarauti Tadui pasakytų dalykų ir nenoriu skaičiuoti netgi pinigų, – kalbėjo A. Čepulis.Tarybos narys sakė galėtų tik pasidžiaugti, kad darbuotojai skatinami iš baseino savų resursų, kad vadovas imasi spręsti tokius dalykus, o iš V. Jocio ir kiti vadovai galėtų imti pavyzdį: perspektyvos numatymo, žiūrėjimo iš visai kitų kampų – yra pavojus ar nėra, bus pelnas ar nebus.
– Tiesiog tai yra naujo požiūrio dalykai. Aš džiaugiuosi, skatinu ir kitus vadovus elgtis panašiomis formomis. Tikrai neapvogs jis nei mūsų rajono, neapvogs nei tų pačių lankytojų, kurie ateina, susimoka. Tai yra normali įmonėje praktika ir, jeigu yra galimybė, tai ir smagu. Skatinu ir kitus pamąstyti – iš savų vidinių resursų daryti panašius ženklus ir veiksmus. Palaikysiu ataskaitą būtinai, – sakė A. Čepulis.


A. Vagonis baseiną lanko dažniau negu T. Stakėnas

– Rokiškio rajono baseiną lankau truputėlį dažniau, negu Tadas Stakėnas: kada jisai veikia, praktiškai, – kiekvieną rytą. Ir mačiau, kaip dirba šitas vadovas, – taip savo pasisakymą pradėjo Tarybos narys Antanas Vagonis.
V. Jocį rajono Savivaldybės tarybos narys pagyrė už tai, kad baseinas darbą pradeda ankstėliau: žmonės gali paplaukyti prieš darbą, už tai, kad sukurta darbuotojų skatinimo sistema, už tai, kad pastoviai ieško būdų, kaip pritraukti į baseiną kuo daugiau darbuotojų, kad baseinas būtų populiarus ir būtų viešinami jo darbai.
– Tikrai yra šiuolaikiškas požiūris, labai inovatyvus. Ir dar norėčiau pasidžiaugti, kad jo didžiulė iniciatyva yra (ir jo lėšos) sukurti, kad vasarą veiktų batutų parkas. Tai, man atrodo, Vitalijau, tikrai tu esi žmogus, kuris būtent esi toj vietoj, kur ir turėjai būti. Visada siekei ir norėjai būti baseino vadovu. Šiandien tu pateisini mūsų lūkesčius, ir aš tikrai mielai pritarsiu šiai ataskaitai, –pažadėjo A. Vagonis.


S. Meliūnas: „Latvijos pasienį baigia užkariaut“

– Aš ir komitetuose sakiau, ir dar kartą pasikartosiu –  miela pasikartot, tokius žodžius pasakyti; kai yra, galima ir sakyti – pavyzdinis vadovas įstaigos, kurio akyse pastebėsi ugnelę, veiksmuose – energiją ir ieškojimą vis kažko naujo; tam, kad pritraukti lankytojus, kad žmonėms sukurti gerą aplinką, patogumą, malonumą, gerinti poilsio kokybę ir panašiai… – kalbėjo Tarybos narys Stasys Meliūnas.
Jis pripažino, kad praėjusioje kadencijoje V. Jocį jam teko pakritikuoti, betgi pastaraisiais metais jis pažino jį kaip vadovą.
– Gal Estijos nepasieks, bet kad Latvijos pasienį baigia užkariaut ir pritraukt į Rokiškio baseiną, tai tikrai šaunu. O jeigu Anykščių baseino kolegos nebesisveikins su jumis, tai labai nesupykit, – patarė S. Meliūnas.

G. Girštautas: „Baseinas virš 100 tūkstančių surinko papildomų lėšų“

– Kalbant apie baseino veiklą ir Vitalijaus veiklą negalime jų atskirti, nes tai žmogus, kuris dalyvavo tiesiogiai ir statybose. Nepamirškite: baseinas virš 100 tūkstančių surinko papildomų lėšų, kurių neiššvaistė premijoms, algoms, o sukaupė tam, kad toliau plėst savo veiklą, tai yra batutų parkui, – kalbėjo Tarybos narys Gintaras Girštautas.
Jis, atsakydamas T. Stakėnui, priminė: darbuotojas su savo vaikučiu, turbūt, neateina pasiplaukioti piko laiku, o ateina tada, kai baseinas būna tuščias. Juk nuostoliai automatiškai nesusidaro – vanduo ar taip, ar taip šildomas, sauna irgi kaista tam tikromis valandomis.
– Tai aš galvoju, kad nereiktų taip preciziškai priekabiauti prie Vitalijaus, o iš tikrųjų palinkėkime ir toliau rodyti iniciatyvą, nenuleiskit sparnų, ir siūlyčiau pritarti jo ataskaitai, – ragino G. Girštautas.


I. Tarvydis: „Verslo gyslutę turi Vitalijus“

Anot Tarybos nario Irmanto Tarvydžio, Rokiškio rajono baseino vadovo lankstumo galėtų pasimokyti ir Autobusų parko vadovas.
– Tai tik reikia palinkėt ir, duok Dieve, galvok dar toliau. Ir gal iš to baseino – kažkada nebereikės prisidėt ir biudžetui išlaikyt – kažkas gausis gero, – sakė I. Tarvydis.
Anot Tarybos nario, verslo gyslutę turi Vitalijus.

Rokiškio baseino 2019 m. veiklos ataskaita patvirtinta.

Vitalijus Jocys
Uždaryti