TOP 5 mero pasiekimai


Meras R. Godeliauskas prieš kelias dienas viešai gyrėsi pirmų meravimo metų pasiekimais. Realiai, jeigu ne koronavirusas, tai merui kaip ir nebūtų ką pasakyti. Mes taip pat atrinkome TOP 5 mero „geruosius“ darbus, kurios jis sugebėjo nudirbti per pirmuosius metus valdžioje:

1. Nutraukta ugniagesių automobilių atnaujinimo programa. Buvome su žemdirbiais sutarę, kad padidinus žemės mokestį, dalis lėšų bus skiriama persenusių automobilių keitimui. Vieną automobilį mes spėjome padėti įsigyti. R. Godeliausko vienas pirmųjų darbų mero kėdėje buvo tos tvarkos pakeitimas. Ačiū merui, ugniagesiai liks su 30 metų senumo technika. 

2. Atimta ir privatizavimui paruošta Jūžintų mokyklos poilsiavietė. Merui dėkingi ne tik Jūžintų mokykla, kuri sutvarkė poilsiavietę, bet ir rajono žmonės. Kam jiems poilsiavietė? Geriau ji tegul tampa mero bendražygių turtu? 

3. Taip ir stūkso netvarkyti Obelių ir Juodupės pastatai vaiduokliai. Meras pernai pasimaivė „darbo vietą“ savaitei įsirengęs Obeliuose, bet tuo viskas ir baigėsi.

4. 5 seniūnijos prarado nederlingų žemių statusą. Todėl daugybė ūkininkų gauna dvigubai mažesnes išmokas. Ačiū merui, nerado drąsos atlikti žemės ekspertizės, kai kiti rajonai tai padarė. 

5. Rokiškyje uždarytas muitinės patikros punktas. Dėkui merui, dėl jo ir tarybos neveiksnumo Rokiškio verslininkai dabar turi važinėti į kitus miestus ir taip patirti papildomus nuostolius. 

O rajono dabar laukia labai niūri ateitis – visa Lietuva grimzta į ekonominę krizę. Savivaldybės finansinės galimybės gali būti dar blogesnės nei po krizės prieš 10 metų. 

Pernai buvo vieni geriausių metų tiek valstybei, tiek savivaldybei. Tačiau meras tuo visiškai nepasinaudojo. Dabar dar ilgai nebus pinigų ugniagesių automobiliams ir pastatų griovimui. Užtat pigs nekilnojamasis turtas. Ir bus galima buvusią Južintų mokyklos poilsiavietę parduoti pusvelčiui. Bet gal to ir siekta? Pigiai kažkam iš saviškių įsigyti tokią puikią vietą?

Uždaryti